מונחים דנטלים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

שחזור (סתימה):

השלמה של חומר שן אשר נפגע כתוצאה מעששת (חור בשן ) או חבלה (שן שבורה).
קיימים סוגים שונים של שחזורים, הנחלקים לשתי קבוצות עיקריות:

שחזורים בצבע השן (סתימות לבנות) ושחזורי אמלגם (כסופים). במרפאתנו  נעשה שימוש בכל סוגי השחזורים, בהתאם למקרה ולצרכי המטופל.לכל חומר יתרונות וחסרונות ולכן יש לשקול את השימוש בחומר השחזור היטב ולהתאימו למקרה. 

הלבנת שיניים:

הטיפול מיועד לכל מי שמעוניין "לרענן" את מראה שיניו ולשפר אותם, כטיפול משלים לשיקום פה כולל או כהכנה לשחזורים אסתטיים. 
הלבנת שיניים מתאימה למרבית המטופלים ולרוב מתקבלות תוצאות נפלאות! מדובר למעשה בהבהרת השיניים, תוך

"חמצון" חומרי הצבע בתוכן. ההבהרה מתבצעת באופן הדרגתי ומבוקר לצורך מניעת תופעות לוואי וכדי לשלוט במידת ההבהרה. הבהרת שיניים אינה פוגעת או מזיקה לשן. זהו טיפול שמרני ובדרך כלל בעל תוצאות אסתטיות מעולות.

All on 4 / All on 6

זהו כינוי לשיקום המשלב מספר קטן יחסית של שתלים בכל לסת (4-6), אשר אליהם מחוברת באופן קבוע (מוברג) תותבת המשלימה את כל השיניים. במלים אחרות – כל השיניים על 4 או 6 שתלים בלבד. שחזור מסוג זה מבוצע על פי רוב בישיבה אחת (בהרדמה מקומית או כללית) וזהו גם יתרונו העיקרי. יש לציין, כי שחזור קשת שיניים שלמה הנתמך ע"י מספר קטן כל כך של שתלים עלול להוות סיכון עבור שרידותם של השתלים בפה, שכן העומס המופעל עליהם בעת לעיסה ותפקוד בפה הוא גדול ולכן שחזור מסוג זה הנו שנוי במחלוקת.

העדיפות, על פי הספרות, הנה לפיזור השיניים על גבי מספר רב יותר של שתלים – 6-8 בלסת תחתונה ו-8-10 בלסת עליונה, בעיקר כשמדובר בשחזור קבוע. במקרים בהם, מסיבות כלשהן, לא ניתן לבצע מספר אידאלי של שתלים, יש לשקול ביצוע תותבת נשלפת (ולא מוברגת).

צילום רנטגן דיגיטלי

במרפאתנו מבוצע צילום הרנטגן באופן ממוחשב תוך שימוש בסנסור דיגיטלי המחובר ישירות למחשב. יתרונותיו הבולטים של צילום הרנטגן הדיגיטלי הנם: רמת קרינה פחותה בהרבה מזו של צילום הרנטגן הרגיל, תמונת הרנטגן מופיעה ישירות על מסך המחשב בעת הצילום, ללא צורך בהמתנה או בשימוש בחומרי פיתוח וכן קיימת אפשרות לשנות את גודל, בהירות וניגודיות הצילום במסך המחשב, כך שיהיה ברור יותר  לרופא. בנוסף, ניתן לשתף בקלות את הצילום עם רופאים אחרים או לשלוח אותו באמצעות דואר אלקטרוני, גם מעבר לים…

צלצלו ליעוץ מומחה

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן