שיקום הפה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מהו מומחה לשיקום הפה?

שיקום הפה הוא תחום התמחות ברפואת שיניים, הכולל אבחנה, אסטרטגית טיפול ושחזור השיניים והפה, על מנת להביא למצב של תפקוד, נוחות ואסתטיקה מקסימליות.

תחום זה כולל בתוכו מגוון רחב מאוד של טיפולים, החל מטיפולים פשוטים כמו סתימות, כתרים בודדים, ציפויי חרסינה והבהרת שיניים, ועד טיפולים מורכבים יותר כמו השלמה של חסרים נרחבים של שיניים, שחיקת שיניים, אובדן נרחב של חומר השן, בעיות מורכבות כתוצאה מעישון סיגריות והפרעות תפקודיות במפרקי הלסת.

כמומחים לשיקום הפה, עומדים לרשותנו אמצעים רבים לביצוע הטיפול השיקומי – גשרים וכתרים המורכבים על גבי שיניים קיימות או שתלים, תותבות חלקיות או שלמות, השתלות ושיקום על גבי שתלים. המסלול השיקומי לכל מטופל נקבע בהתבסס על מצב המטופל, ספרות ומחקרים עדכניים והבנת תפקוד מערכת הלעיסה.

מומחים לשיקום הפה הם רופאי שיניים, אשר לאחר סיום לימודיהם והסמכתם כרופאי שיניים כלליים, המשיכו להכשרה נוספת במשך כחמש שנים ועמדו בדרישות המועצה המדעית ומשרד הבריאות לקבלת תעודת מומחה לשיקום הפה. מומחים לשיקום הפה מאבחנים, מתכננים את הטיפול ומבצעים אותו תוך כדי שילוב מומחים נוספים במידת הצורך (למשל מומחה למחלות חניכיים או כירורג פה ולסתות), הכל כדי לקבל תוצאות מקסימליות מבחינת תפקוד, נוחות ואסתטיקה. מומלץ מאוד לקבל חוות דעת ממומחים לשיקום הפה לפני כל טיפול שיניים מורכב.

מי זקוק למומחה לשיקום הפה?

בניגוד למה שמקובל לחשוב, שיקום פה אינו תלוי גיל! אנשים רבים, בטווחי גילאים רחבים, עלולים להזדקק לטיפולים משקמי פה. במרפאה אנחנו מטפלים בכל מי שזקוק לשיקום, החל מצעירים הסובלים מבעיות שיניים מולדות, גנטיות או נרכשות, כמו למשל שינויים במרקם חומר השן או בעמדת ומספר השיניים, מבוגרים הסובלים מחוסרים בשיניים או נזקקים לטיפולי שיניים מורכבים, וכמובן פגיעות כתוצאה מטראומה או מחבלה. בנוסף, ישנם שינויים במרקם וצבע השיניים, כתוצאה מחשיפה מוגברת לתרופות או מחשיפת ייתר לפלואוריד, כל אלה ועוד מצריכים טיפול שיקומי.

הטיפול השיקומי משתנה בהתאם למקרה ויכול להיות החל מהשלמת או שחזור שן בודדת, ציפויי חרסינה, שתלים בודדים או מרובים ועד שחזור נרחב באמצעות שתלים, גשרים או תותבות.

שיקום על גבי שתלים

שחזור אזור קדמי עליון ע"י כתרי זירקוניה

צלצלו ליעוץ מומחה

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן